Wgłębienia i zadrapania ściany po regularnym uderzaniu jej klamką od drzwi nie wyglądają dobrze. Taka czynność z pewnością nie wpływa dobrze na komfort życia – ciągłe trzaski przy otwieraniu drzwi i konieczność odnowy ścian i mebli może irytować. Okazuje się, że jest na to wszystko rada. W dodatku mała i tania – odbojnik do drzwi.
Do czego przydają się amortyzatory do drzwi?

Odbojniki do drzwi pozwalają utrzymać otwarcie drzwi na pożądaną szerokość. Dzięki temu niewielkiemu elementowi ogranicza się ryzyko obijania drzwi o ściany lub meble i niweluje powstawanie zarysowań, wgłębień lub odpryskiwania farby od pobliskich elementów. Amortyzatory drzwiowe dbają o zachowanie dobrej kondycji drzwi oraz ścian i mebli – dzięki temu nie trzeba ich często odnawiać lub wymieniać przez nieestetyczne ślady po wielokrotnych uderzeniach klamki.
Jakie rodzaje odbojników do drzwi można znaleźć w sklepach?
Amortyzatory do drzwi zwykle dzieli się ze względu na rodzaj montażu, miejsce umieszczenia oraz materiał, z którego zostały wykonane. Do wyboru są odbojniki przytwierdzane za pomocą wkrętów, czyli przykręcane, a także te o mniejszej trwałości, ale prostym montażu, czyli przyklejane. W zależności od preferencji elementy te można umieścić na podłodze lub na ścianie. Wśród materiałów, z których produkuje się odbojnik do drzwi zwykle wyróżnia się metal (np. stal, aluminium), gumę i silikon oraz sztuczne tworzywa. Różnią się one ceną oraz wytrzymałością na uszkodzenia.